Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, υπαίθριες δραστηριότητες

Σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε απο δύναμη,πάθος αλλά και διαιτητικά...φαλτσοσφυρίγματα, ο γηπεδούχος Θησέας έμεινε στο 0-0 με την πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας, Νίκη Ρέντη, για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Συγκεκριμένα, ο Θησέας πέτυχε γκολ με τον Μπαρδή στο 28΄, αλλά ακυρώθηκε απο τον βοηθό ως οφσάιντ, φάση που ξεσήκωσε τις διαμαρτυρίες της ομάδας του Ν.Γαντζάκη.

Λίγο μετά, οι κυανόλευκοι ζητάνε πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Ελιντον.

Ο ίδιος παίκτης μάλιστα, υπήρξε και μοιραίος αφού έχασε τεράστια ευκαιρία να δώσει την νίκη στην ομάδα του στις καθυστερήσεις.

Ο προπονητής Ν.Γαντζάκης, δηλωσε μετά το τέλος του αγώνα:

''Για μένα οι παίχτες μου είναι νικητές.

Παρόλα τις πολλές απουσίες που είχαμε μπήκαμε αποφασιστικά στο παιχνίδι και καταφέραμε να περιορίσουμε τον αντίπαλο σε μια ανούσια κατοχή.

Οσο περνούσε η ώρα πατάγαμε καλύτερα στο γήπεδο κερδίζοντας μέτρα στο γήπεδο και με σωστές αντεπιθέσεις δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες ώστε να πάρουμε τους τρείς βαθμούς.

Κινδύνεψαμε ελάχιστες φορές .

Μπορούσαμε να φύγουμε με το τρίποντο στη κλασική ευκαιρία του Ελιντον στο 90' αλλά κυρίως στο πρώτο ημίχρονο που δύο λάθη διαιτητικά μας στέρησαν να μπούμε μπροστά στο σκορ.

Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι  με ένα ακόμη δύσκολο αντίπαλο''.