Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Eξαιρετική απόδοση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, έπιασε εχθές ο Ηρακλής Νικαίας στο τοπικό ντέρμπι με την Ανω Νεάπολη, συντρίβοντας τη με το ευρύ 5-0 εκτός έδρας, με αποτέλεσμα να αναρριχηθεί στην πρώτη 3αδα του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΠ, μετά απο 19 αγώνες.

Στο πρώτο 45λεπτο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ απο τα αποδυτήρια με δράστη τον Αγουρσαλίδη στο 3ο λεπτό.

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθη και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου, με τον Μηνάγια να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του Π.Κυριακάκη.

Μερικά λεπτά αργότερα ο Χατζηκωστής, έκανε το 3-0 καθαρίζοντας την υπόθεση τρείς βαθμοί.

Τα τελευταία δυο τέρματα πέτυχε ο Φλαμπούρης στο 85' και Ιμπρο στο 86'.

Ο κ.Κυριακάκης, τόνισε την δυσκολία που αναπτυσσόταν η ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο, λόγω της σκληρής άμυνας των γηπεδούχων, αλλά και την σημασία των τριών βαθμών, λίγο πριν την διακοπή του Πρωταθλήματος: