Σαν ίσο προς ίσο για 90 λεπτά κοίταξε στα μάτια τον Αρη Αμφιάλης, ο Πανιώνιος Κερατσινίου, όπου λύγισε στις καθυστερήσεις, με σκορ 2-1 για την 19η αγωνιστική της Β' Πειραιά.

Η ομάδα του Γ.Τριανταφύλλου, μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκε 1-0 με σκόρερ τον Κοκκόση, μόλις στο 11'.

Οι φιλοξενούμενοι όμως ευτύχησαν να αντιδράσουν δέκα λεπτά μετά, με τον Κανταρά να φέρνει το ματς στα ίσια απο τα έντεκα βήματα.

Απο το 60' ο Αρης έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ρουσσίδη σε μια αντεπίθεση των κυανέρυθρων, οι οποίοι χάσανε σημαντικές φάσεις για να ξανά προηγηθούν στο σκορ.

Τελικά η λύτρωση, ήρθε απο τον ίδιο παίκτη, όπου με πλασέ νίκησε τον Ευαγγελόπουλο, δίνοντας την μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Αναλυτικά τα όσα μας είπε ο κ.Τριανταφύλλου:

''Όχι μόνο το παλέψαμε, αλλά τελικά, αισθανόμαστε και αδικημένοι από το αποτέλεσμα.

Μπήκαμε στο παιχνίδι με μεγάλη συγκέντρωση, χτυπήσαμε στις αδυναμίες του Άρη και κάναμε το 1-0.

Ο Άρης προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να κάνει κάτι καλό.

Όμως με ένα ανόητο πέναλτι, δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να κάνει το 1-1.

Ξέραμε στο δεύτερο ημίχρονο ότι θα έπρεπε να ρισκάρει ο Άρης, γιατί δεν του έκανε η ισοπαλία.

Οπότε, θέλαμε να χτυπήσουμε στην κόντρα.

Έτσι κ έγινε, βγάλαμε 4 κλασικές ευκαιρίες, οι 3 τετ Α τετ, αλλά δεν τελειώσαμε σωστά καμία από αυτές.

Ο νόμος του ποδοσφαίρου, επιβεβαιώθηκε και σε νεκρό χρόνο, δεχτήκαμε ένα γκολ με δύο κόντρες.

Όταν σε τέτοια παιχνίδια δεν κάνεις γκολ σε κλασικές ευκαιρίες, είσαι μοιραίος.

Είμαι ευχαριστημένος από τους παίκτες μου βεβαίως.