Η εικόνα ίσως περιέχει: 5 άτομα, άτομα στέκονται, ουρανός και υπαίθριες δραστηριότητες

Απο την κορυφή του 1ου ομίλου της Β' Πειραιά έπεσε εχθές ο Ολυμπιακός Περάματος,γνωρίζοντας την ήττα με το ''Αγγλικό'' σκορ 4-3 απο τον Αστέρα Νικαίας στο ''Π.Νικολάιδης'', για τη 19η αγωνιστική.

Με την λήξη του πρώτου μέρους οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια άσφαιρες, χωρίς κανείς να προμηνύει τι θα συμβεί στο δεύτερο.

Ολα άρχισαν απο νωρίς, με τον Αστέρα να ανοίγει το σκορ με τον Τσιτούρα, κάνοντας το 1-0.

Στο 58', ο Χανιώτης έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με το παιχνίδι να γίνεται γκραν γκινιόλ στα επόμενα λεπτά.

Ο Κουβάτσος με σουτ στο 69' ξανά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Α.Σκανάτοβιτς, με τους ερυθρόλευκους να μην πτόουνται και να ισοφαρίζουν ξανά με τον Πρίντεζη στο 72'.

Χρυσή αλλαγη για την ομάδα της Νίκαιας αποδείχθηκε ο Σωπιάδης, και έξι λεπτά αργότερα έκανε το 3-2.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την ομάδα του Μ.Σκλάβου, οι γηπεδούχοι κερδίσαν πέναλτι στο 87', με τον Ψυλλάκη να αποβάλεται στην ίδια φάση με 2η κίτρινη κάρτα.

Ο Λαλάι δεν τα κατάφερε, δίνοντας πνοή στους ερυθρόλευκους.

Τελικά όμως η ψυχολογία παρέμεινε στους κυανόλευκους, με τον Σωπιάδη να αναδεικνύεται MVP και να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στις καθυστερήσεις, φτάνοντας στο 4-2.

Το μόνο που κατάφερε ο Ολυμπιακός ήταν να μειώσει στο 94' με τον Ψυχίδη ολοκληρώνοντας ένα εκπληκτικό ματς.