ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

Σημαντικό βήμα πρόκρισης στον τελικό του κυπέλλου Πειραιά πήρε ο Ερμής Κορυδαλλού, που επικράτησε πριν από λίγη ώρα με 2-0 της ΑΕ Περάματος στο γήπεδο Κορυδαλλού, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα ημιτελικά του θεσμού.

Τα τέρματα για την ομάδα του Δημήτρη Καλύκα σημείωσαν οι Τζανιδάκης και Μούτσας από το α' ημίχρονο, δίνοντας έτσι καλές πιθανότητες στον Ερμή ενόψει της ρεβάνς, όπου η ΑΕ Περάματος θα προσπαθήσει να ανατρέψει την κατάσταση.

Για την σημερινή εμφάνιση και το σκορ του αγώνα, ο προπονητής του Ερμή, κ. Καλύκας, δήλωσε:

"Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο μέρος από το οποίο προέκυψε και το τελικό 2-0. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα, όσους αγωνίστηκαν και σε όλους τους υπόλοιπους για την προσπάθεια και την ώθηση που έδωσαν σήμερα.

Είναι ένα ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης που πήραμε από το α' ημίχρονο του ημιτελικού. Μένει ακόμη ένα στην αντίπαλη έδρα και θα πρέπει να είμαστε πολύ συγκεντρωμένοι, ενώ θεωρώ πως το γεγονός πως είμαστε μέσα σε πρωτάθλημα και κυπέλλου μας κρατά σε απόλυτη εγρήγορση".