Αποτέλεσμα εικόνας για θανασης παβλοβιτς

Επεισοδιακό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Περάματος, με τον τοπικό και πρωτοπόρο Ολυμπιακό να αναδεικνύεται ισόπαλος 1-1 με τον Πειραικό, για το Πρωτάθλημα της Β' Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι, ''φωνάζουν'' για την διαιτησία του κ.Λεμπέση ότι τους στέρησε την δυνατότητα να φύγουν με το διπλό απο την έδρα των ερυθρόλευκων.

Η ομάδα του Θ.Πάβλοβιτς, πήρε προβάδισμα στο 65ο λεπτό με κεφαλιά του Ρούκα, μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Ντερ Κρικοριάν, παίζοντας μάλιστα με παίκτη λιγότερο απο το 60', λόγω αποβολής του Θεοχαράκη με δεύτερη κίτρινη.

Στην συνέχεια όμως, οι γηπεδούχοι κέρδισαν αμφισβητούμενο πέναλτι στο 76', το οποίο κέρδισε ο Χανιώτης απο τον Πρωτονοτάριο.

Ο μπαρουτοκαπνισμένος στράικερ απο τα έντεκα βήματα, έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Απο εκεί και πέρα, η ομάδα του Πειραιά, ''ξεσηκώθηκε'' στην απευθείας κόκκινη κάρτα που αντίκρισε ο Παφίλης στο 80', με τον διαιτητή Λεμπέση να του δείχνει την άγουσα για τα αποδυτήρια, ισχυριζόμενος οτι κλώτσησε δυνατά την μπάλα σε ένα πλάγιο και οτι ήθελε να πετύχει τον βοηθό.

Το ισόπαλο σκορ έμεινε μέχρι το τέλος, με τον Πειραικό να ολοκληρώνει το παιχνίδι με εννέα παίκτες, ενώ ακυρώθηκε και τέρμα του Χανιώτη στο τέλος του πρώτου ημίχρονου για επιθετικό φάουλ.

Ο τεχνικός των ροσομπλού, Θανάσης Πάβλοβιτς, έμεινε υπερήφανος για την εμφάνιση των παικτών του, και μας είπε οτι έπεσε πάνω σε μια κακή διαιτησία, με αποτέλεσμα να στερήσει απο την ομάδα του τους 3 βαθμούς:

''Κακός καιρός, κακός διαιτητής.

Για μένα οι ποδοσφαιριστές μου είναι νικητές.

Προηγηθήκαμε και κατάφεραμε να το διαχειριστούμε, χωρίς να απειληθούμε ιδιαίτερα, τακτικά και οργανωτικά.

Ανταποκριθήκαμε ακόμα και με εννέα παίκτες, απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο.

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια.

Τύχαμε σε υπερβολικές αποφάσεις, ειδικά στην κόκκινη του Παφίλη, ο οποίος μην ξεχνάμε οτι θα βραβευτεί την Δευτέρα με βραβείο φερ-πλέι απο την ΕΠΣΠ, για την περσινή χρονιά.

Η απόφαση ήταν τουλάχιστον ατυχής.

Μην ξεχνάμε οτι έγινε ακριβώς το ίδιο πράγμα στο 1ο ημίχρονο όταν ο Χανιώτης κλώτσησε την μπάλα στον τοίχο, ζητώντας κόρνερ που δεν δόθηκε, και δεν δέχθηκε ούτε κίτρινη κάρτα.

Δεν έχουμε κάτι με τους ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού, ούτε απο την φιλοξενία, ήταν άψογοι''.