Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα κάνουν σπορ, άτομα στέκονται, παπούτσια και υπαίθριες δραστηριότητες

Ενα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε εχθές στο ''Π.Νικολαίδης'' της Νίκαιας όπου ο Φαληρικός επικράτησε των Νέων Δραπετσώνας με 2-0, με την αγωνία να μένει μέχρι το τέλος, αφού στα τελευταία λεπτά κρίθηκε το παιχνίδι, για το Πρωτάθλημα της Β' Πειραιά.

Οι δυο ομάδες είχαν απο ενα ημίχρονο με την ομάδα της Δραπετσώνας να κυριαρχεί και να χάνει την σημαντικότερη ευκαιρία μέχρι εκείνη την ώρα.

Συγκεκριμένα, στο 30' η κεφαλιά του Μπάρκα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννούλη.

Με το που άρχισε το δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Δικαιόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η ισορροπία επανήλθε πάλι στο 63', αφού απο τους Νέους αποβλήθηκε ο Φίτσο, για μαρκάρισμα τελευταίου παίκτη.

Μέχρι το τέλος το ενδιαφέρον ήταν αμείωτο, και τελικά στο 87', η ομάδα του Φαλήρου κέρδισε πέναλτι, με τον έμπειρο Μελαμπιανάκη να ανοίγει το σκορ.

Τελικά, ο Φαληρικός πήρε ψυχολογία και στις καθυστερήσεις πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Μιτσάνι.

Ο τεχνικός των Νέων, Μανώλης Πράσινος, αποδέχτηκε την ανωτερότητα των αντιπάλων λέγοντας: