Δεν τα κατάφερε για ακόμη μια φορά το Χατζηκυριάκειο, απέναντι σε έναν γεμάτο κίνητρο Πήγασο Αγίου Διονυσίου, στο γήπεδο της Δραπετσώνας, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 3-1, για την 15η αγωνιστική της Γ' Πειραιά.

Ο Στιβακτάς για τους γηπεδούχους άνοιξε το σκορ στο 12', με τον Σταματίου στο 33' να δίνει ισχυρό προβάδισμα στην ομάδα του για το 2-0.

Η ομάδα του Γ.Παπαιωάννου σοβαρεύτηκε στο δεύτερο (είχε και δοκάρι με τον Κέκο), με τον Ντεντόπουλο να μειώνει σε 2-1 στο 70ο λεπτό.

Οι ελπίδες των ''λιονταριών'' για επιστροφή στην διεκδίκηση των βαθμών, δεν κράτησε για πολύ, αφού στο 76' η ομάδα του Αγ.Διονυσίου κέρδισε πέναλτι, με τον Τριανταφύλλου να φτάνει στο τελικό 3-1.

Ο κόουτς του Χατζηκυριακείου, Γιάννης Παπαιωάννου, δήλωσε:

''Πήραμε αυτό που αξίζαμε απο αυτό το ματς δηλαδή τίποτα.

Ο Πήγασος ήταν καλύτερος και νίκησε δίκαια.

Στο α μέρος κυριάρχησε έβαλε 2 γκολ ενώ στο δεύτερο μπήκαμε δυνατά και ενα 20λεπτο αργότερα βάλαμε ενα γκολ και ενώ είχαμε το μομέντουμ αντί να ισοφαρίσουμε, κάναμε ένα άτσαλο μαρκάρισμα με τον Κούνα μέσα στην περιοχή και σφυρίχτηκε πέναλτι, εκεί τελείωσε το ματς.

Πολύ σωστός τόσο ο διαιτητής όσο και οι βοηθοί του''.