Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ, στέκεται και υπαίθριες δραστηριότητες

Με άδεια χέρια απο την Νίκαια έφυγε ο Πανιώνιος Κερατσινίου,όπου γνώρισε την ήττα απο τον τοπικό Αστέρα με 2-0, για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι κρατάγανε πολύ καλά μέχρι το 76ο λεπτό, αλλά μόλις ο Κατσουμπής άνοιξε το σκορ, ο Αστέρας πήρε ψυχολογία, και δυο μόλις λεπτά αργότερα ο Λαλάι, τελείωσε την υπόθεση νίκη.

Ο τεχνικός των κυανέρυθρων, Γιώργος Τριανταφύλλου, έμεινε οτι οι παίκτες του τα έδωσαν όλα ειδικά στο πρώτο ημίχρονο:

''Όλα έγιναν σε ένα λεπτό.

Πήγαμε με πολλές απουσίες και μια μόνο αλλαγή σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι.

Σταθήκαμε καλά στο πρώτο μέρος, αν και μας έλειπε η καλή κυκλοφορία.

Στο δεύτερο ημίχρονο μια άτυχη στιγμή ξεκλείδωσε την άμυνα μας.

Μια σέντρα που ανέλπιστα κατέληξε δοκάρι και γκολ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ένα λάθος έδωσε την ευκαιρία στον Αστέρα να κάνει το 2-0 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα.

Κρατάω για άλλο ένα παιχνίδι την αγωνιστικότητα των ποδοσφαιριστών μου, που καταθέτουν κάθε Κυριακή ψυχή.

Κοιτάμε παρακάτω για την δύσκολη συνέχεια.

Δεν αφήνουμε κανένα παιχνίδι και αυτό είναι κάτι που όλοι έχουν καταλάβει.

Ελπίζω να υπάρξουν επιστροφές για να ηρεμήσουμε λιγάκι σε αυτό το κομμάτι και να προετοιμαστούμε καλά για το παιχνίδι με τον ΑΟΑΔ σε δύο εβδομάδες''.