Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα κάνουν σπορ, άτομα στέκονται, παπούτσια και υπαίθριες δραστηριότητες

Ανάσαναν ξανά οι Νέοι Δραπετσώνας, στο σημερινό παιχνίδι με τον Αστέρα Νίκαιας, παίρνοντας την νίκη με σκορ 2-1, για την 18η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας, κρατώντας απόσταση ασφαλείας απο τα πλέι άουτ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους, σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, ήταν ο Οστα Χασάν που πέτυχε και τα δυο τέρματα της ομάδας του Μ.Πράσινου.

Το πρώτο ήταν γκολ απο τα αποδυτήρια, αιφνιδιάζοντας τους κυανόλευκους, και το δεύτερο επετεύχθη στο 18ο λεπτό, ανοίγοντας την ψαλίδα στα δυο γκολ.

Το μόνο που κατάφερε ο Αστέρας ήταν να μειώσει στο τελικό 2-1 με τον Λαλάι στις καθυστερήσεις.