Η εικόνα ίσως περιέχει: 3 άτομα, άτομα στέκονται

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στο ''Γ.Βάζος'', μεταξύ των Νέων Δραπετσώνας και της Ευγένειας, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται απο έναν βαθμό, στο σημερινό 2-2 της 16ης ημέρας του 1ου ομίλου της Β' Πειραιά.

Στο 14' οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Τριανταφύλλου, και έχασαν τεράστια ευκαιρία να ανοίξει την ψαλίδα στα δυο τέρματα, αλλά ο Λόξος έστειλε την μπάλα άουτ σε εκτέλεση πέναλτι, με την ομάδα της Δραπετσώνας να ισοφαρίζει στο 47' με τον Τσελεπή (που είχε και δοκάρι λίγα λεπτά μετά), μόλις άρχισε το 2ο ημίχρονο.

Ο Νταούτι, ξανά έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, αλλά οι Νέοι δεν τα παράτησαν και ο Μπεκιράι στο 67' έδωσε τον έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του Μ.Πράσινου, η οποία ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες αφού στο 85' ο Τσελεπής αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.