Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, στέκεται, γένι, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκε στο πρώτο 20λεπτο ο Ηρακλής Νικαίας, αλλά κατάφερε να σώσει την παρτίδα στο χθεσινό παιχνίδι με τον Παντζιτζιφιακό (2-2), για το πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Β' Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι, αιφνιδίασαν πλήρως την ομάδα του γηραιού, με τον Κωστή στο 6ο λεπτό.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, οι Καρπάθιοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Θωμαίδη στο 17'.

Οι Νικαιώτες, ευτήχησαν να αντιδράσουν γρήγορα και να μειώσουν δέκα λεπτά αργότερα με τον Χατζηλιά, ξανά μπαίνοντας στο παιχνίδι.

Στο 34ο λεπτό έγινε η ολική επαναφορά με τον Βλαχουτσάκο, φέρνοντας το ματς στα ίσια, πριν την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν την απόλυτη ανατροπή, με τις 2 ομάδες να μοιράζονται απο έναν βαθμό.

Ο τεχνικός του Ηρακλή, Παναγιώτης Κυριακάκης, έμεινε ευχαριστημένος απο την αντίδραση των παικτών του μετά το 0-2:

''Εχουμε ανάμεικτα συναισθήματα.

Μπήκαμε χαλαρά και το πληρώσαμε εις διπλούν.

Σε κάθε παιχνίδι, πρέπει να μπαίνουμε όπως πρέπει.

Ευτυχώς τα παιδιά αντέδρασαν πριν το ημίχρονο, γιατί αλλιώς θα είχαμε προβλήματα.