Η εικόνα ίσως περιέχει: 5 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, ουρανός και υπαίθριες δραστηριότητες

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε απο την Χαραυγή ο Ολυμπιακός Περάματος, που συνεχίζει να καλπάζει στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας, όντας στο +4 απο τον δεύτερο Αρη Αμφιάλης, μετά απο 17 αγώνες.

Συγκεκριμένα οι ερυθρόλευκοι, επικράτησαν των μαχητικών Νέων Ευγένειας με σκορ 1-0.

Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Χανιώτη να έχει δοκάρι στο 65', όμως πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης βρήκε με όμορφη σέντρα τον Κρίστο, με τον τελευταίο να νικάει με κεφαλιά τον Γκανά για το 1-0.

Οι γηπεδούχοι πιέσανε πάντως για την ισοφάριση, αλλά σταθήκαν άτυχοι, αφού οι Σκουλουδάκης και Σπανόπουλος στο 84' και στο 88' αντίστοιχα, σημαδέψαν το δοκάρι του Φωτόπουλου.

Το 0-1 έμεινε μέχρι τέλους με την ομάδα του Περάματος να πανηγυρίζει άλλη μια νίκη.