Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Αλλη μια νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα της Α' Πειραιά πέτυχε η Χαλκηδόνα, για την 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου.

Η ομάδα της Νίκαιας επιβλήθηκε εκτός έδρας με 3-1 της ουραγού Ενωσης Ρέντη, στο γήπεδο ''Σ.Μελισσουργός'' του Ρέντη.

Ο Δημόπουλος έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο 28', και ενώ όλα έδειχναν οτι θα πάνε με πλεονέκτημα στην ανάπαυλα, ο Φιλόπουλος για λογαριασμό της ομάδας του Ρέντη, ισοφάρισε με πέναλτι στο 41'.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κυανοκίτρινοι ανέβασαν στροφές και ξανά πέρασαν μπροστά στο σκορ στο 65' με τον Δερβίση, με τον Μανδαμαδιώτη να τελειώνει το παιχνίδι στο 82ο λεπτό για το τελικό 3-1.

Ντεμπούτο με τα χρώματα της Χαλκηδόνας, έκανε επίσης ο νεαρός δεξιός χαφ, Σάββας Σαράκος.

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του συλλόγου, για πρώτο του παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα θετικός με αρκετά τρεξίματα, και στο 55' έδωσε την θέση του στον Δερβίση που σκόραρε λίγα λεπτά αργότερα.