ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Σπουδαίας σημασίας νίκη και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ πέτυχε χθες το Κερατσίνι εντός έδρας, νικώντας με 2-1 τον ΟΦ Ιεράπετρας σε ματς για την 18η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα της Κρήτης προηγήθηκε 0-1 με τον Κορέτα που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, όμως οι ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Λαϊβερά έβγαλαν τεράστια αποθέματα και ανέτρεψαν την κατάσταση πρώτα με τον Ψυχογυιό στο 76' και έπειτα με τον Πασαλίδη στις καθυστερήσεις με εύστοχο πέναλτι.

Για τη μεγάλη χθεσινή νίκη ο τεχνικός των "Ροσσονέρι" δήλωσε:

"Οι ποδοσφαιριστές μας τα έδωσαν όλα σε ένα ματς όπου γνωρίζαμε ότι θα αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα του ομίλου. Μας βοήθησαν πολύ οι αλλαγές που κάναμε από τη στιγμή που μείναμε πίσω στο σκορ, αλλά μέτρησε και η κατάθεση ψυχής των παιδιών για να πάρουμε μια νίκη διπλής σημασίας όπως αποδεικνύεται.

Συνεχίζουμε για τον στόχο μας, την παραμονή στην κατηγορία, αφού μαθηματικά δεν έχουμε εξασφαλίσει τίποτα, με το σκεπτικό να χτυπάμε στα ίσια όλα τα παιχνίδια".