Μεγάλη νίκη πανηγύρισε χθες ο Μιθριδάτης με αντίπαλο την ΑΕ Σαλαμίνας με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο "Σταύρος Μελισσουργός" για την 16η αγωνιστική της Γ' Πειραιά.

Η εικόνα της ομάδας του Βασίλη Τσιάκαλου που διατήρησε το εντός έδρας αήττητο που κρατά από την έναρξη της σεζόν, ήταν κυριαρχική σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, και παρά το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο ο Μιθριδάτης κατάφερε να γυρίσει τούμπα την κατάσταση.

Η ισοφάριση ήρθε με πέναλτι του Φάσκο και η ολική ανατροπή έγινε με τέρμα που σημείωσε ο Σιάφακας. Να σημειωθεί πως στο 0-0 ακυρώθηκε και τέρμα του Κατσανέα.

"Κυριαρχήσαμε από το πρώτο λεπτό του αγώνα. Η ομάδα μας ήταν πολύ επιθετική και αυτό μας βοήθησε να δημιουργήσουμε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθούμε, αλλά η δυστοκία μας, τα δοκάρια και ο αντίπαλος τερματοφύλακας μας στέρησαν αυτό το προβάδισμα.

Παρά το ότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από μία άτυχη στιγμή, στο β' μέρος συνεχίσαμε με τον ίδιο ρυθμό και προσηλωμένοι στο πλάνο μας, με εμπιστοσύνη ότι θα ανατρέψουμε το αποτέλεσμα, όπως και έγινε", ήταν αρχικά τα λόγια του κ. Τσιάκαλου αναφορικά με τη σπουδαία χθεσινή νίκη και συνέχισε λέγοντας:

"Κάναμε την ανατροπή και αποδείξαμε ότι έχουμε πολλούς τρόπους να κερδίζουμε με όσες ελλείψεις και να έχουμε.

Θέλω να ευχαριστήσω τους ποδοσφαιριστές μου για αυτές τις μοναδικές στιγμές που μου χαρίζουν, που παρόλο το -6 και ότι δεν μας υπολόγιζε κάνεις βρισκόμαστε στην 4η θέση της βαθμολογίας και 3 μήνες αήττητοι, ενώ συνεχίσαμε να διατηρούμε το αήττητο και στα εντός έδρας παιχνίδια από την αρχή του πρωταθλήματος.

Δείχνουμε ότι δεν έχουμε να φοβηθούμε καμία ομάδα στην κατηγορία".