Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ, γρασίδι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Τρομερό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Σχιστού ανάμεσα στο Κερατσίνι και τον ΟΦ Ιεράπετρας, για το Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Οι ροσονέρι πανηγυρίσαν μεγάλη νίκη στο τέλος, πετυχαίνοντας μεγάλη ανατροπή.

Η ομάδα του Λασιθίου όμως μπήκε πιο δυνατά, παγώνοντας το γήπεδο στο 16΄ όταν ο Χύσι βρήκε με ωραία μπαλιά τον Κορέτα, και ο τελευταίος νίκησε τον Παπαδόπουλο, κάνοντας το 0-1.

Οι Κρητικοί απο κει και πέρα ήταν καλύτεροι και απειλούσαν κυρίως με σέντρες, αλλά ο έμπειρος 28χρονος πορτιέρο διάβαζε το παιχνίδι και τις εξουδετέρωνε, με αποκορύφωμα ένα τετ-α-τετ που έβγαλε στο 25'.

Στο 38' άλλαξαν οι ισορροπίες του παιχνιδιού, αφού ο Βογιατζής αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Βαγγέλη Λαιβερά, ανέβασε ρυθμούς και πίεσε ψηλά για να φτάσει στην ισοφάριση.

Συγκεκριμένα, ο Ψυχογιός στο 77ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια, με όμορφο γυριστό σουτ.

Το αριθμητικό πλεονέκτημα, έδωσε ψυχολογία στο Κερατσίνι που κυνήγησε την νίκη μέχρι τέλους.

Στις καθυστερήσεις, ο Χαικάλης κέρδισε το πέναλτι απο τον Μίγγα, όπου είδε και αυτός την άγουσα για τα αποδυτήρια με απευθείας κόκκινη.

Ο Πασαλίδης ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε απο τα 11 βήματα τον Πρίφτη, δίνοντας το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του μέσω θρίλερ.

Κερατσίνι: Παπαδόπουλος, Γιαταγανάκης, Μύρκος, Χαλκιάς, Ντούμπερετ, Μεγαλοοικονόμου, Κιρτζιαλίδης, Σιγάλας (39′ Ροκάκης), Κομνηνός, Πασαλίδης, Χαϊκάλης

ΟΦ Ιεράπετρας: Πρίφτης, Αναστασόπουλος, Μίγγας, Κορομηλάς, Μπλέντι, Χύσι, Πότσι, Βογιατζής, Μαρτσάκης, Μηνάς, Κορέτας.