Αποτέλεσμα εικόνας για sportactive mpales

Νίκη τετράδας πέτυχε η ΑΕ Μαύρος Αετός/Ολυμπιάδα, πετυχαίνοντας σημαντική εκτός έδρας νίκη στην έδρα της τρίτης Χαλκηδόνας με σκορ 1-3, μειώνοντας στους 2 βαθμούς απο την σημερινή της αντίπαλο, για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α' Πειραιά.

Οι Νικαιώτες μπήκαν όμως πιο διαβασμένοι και προηγήθηκαν στο 21΄ με κεφαλιά του Δημόπουλου.

Τρία λεπτά αργότερα, φτάσανε μια ανάσα απο το 2-0, αλλά ο Νικολιάς σημάδεψε το δοκάρι.

Αυτό αναπτέρωσε την ψυχολογία των φιλοξενούμενων, όπου στο 28' ο Σαραντάκος με κοντινή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΜ μπήκε πιο αποφασισμένη και στην μια ώρα αγώνα, έφτασε στην ανατροπή με διαγώνιο σουτ του Βάσσου.

Ετσι, οι Κερατσινιώτες απέκτησαν το μομέντουμ του αγώνα και ''τελειώσαν'' την υπόθεση νίκη στο 80ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σαμλίδη.