Ισόπαλη με σκορ 1-1 έληξε η σημερινή αναμέτρηση μεταξύ του Πυθαγόρα και του Μιθριδάτη, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο "Περάματος" για την 15η αγωνιστική της Γ' Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στο α' μέρος και πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Μίντσεφ (40'), ωστόσο στο 73' ήρθε η ισοφάριση για τον Πυθαγόρα με τον Ιωσηφίδη. Να σημειωθεί πως ο Μιθριδάτης τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, αφού ο Σέχου αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στο 90ο λεπτό.

Για το σημερινό αποτέλεσμα της ομάδας του ο προπονητής του Μιθριδάτη, Βασίλης Τσιάκαλος δήλωσε:

"Θεωρώ πως είχαμε καλή εικόνα κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγηθήκαμε. Είχαμε πολλές απουσίες και αυτό έπαιξε ρόλο στο πώς παρουσιαστήκαμε, όπως και το σκληρό παιχνίδι του αντιπάλου που επετράπη και από τον διαιτητή. Ωστόσο πρέπει να δώσω συγχαρητήρια και για την προσπάθεια της αντίπαλης ομάδας, που πιστεύω θα διεκδικήσει την είσοδο στα πλέι-οφ.

Δεν χαρακτηρίζουμε ούτε καλή ούτε κακή την ισοπαλία, την κρατάμε και προχωράμε, με μόνο ζητούμενο στα επόμενα παιχνίδια το κυνήγι της νίκης και τους τρεις βαθμούς".