Στο κυνήγι της κορυφής παρέμεινε ο Άρης Αμφιάλης αφού κατέβαλλε την αντίσταση των Λεόντων Καμινίων με 0-2 στο γήπεδο της Νίκαιας.

Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης, με την χρυσή αλλαγή του Βαγγέλη Κώτου, Κουσουράκη να ανοίγει το σκορ στο 73ο λεπτό του αγώνα.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Κουδουνάκος κλείδωσε την νίκη για τον Άρη, που εξακολουθεί να βρίσκεται τέσσερις πόντους μακρυά από τον πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Β' Ε.Π.Σ.Π. Ολυμπιακό Περάματος.

Το προσεχές Σαββατοκύριακο, οι Αμφιαλιώτες θα φιλοξενήσουν τον Αργοναύτη.

Οι Λέοντες Καμινίων του Κώστα Κριμιτζά παρέμειναν στην 11η θέση και τους 16 βαθμούς.

Την επόμενη εβδομάδα θα πάρουν τρεις βαθμού άνευ αγώνα κόντρα στην Οδηγήτρια.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ: Τιπέλης,Μπεντενιώτης Σ.,Κουτσούμπας,Διαμαντόπουλος,Δήμας,Μουστάκας,Κιάμος,Γούσιας ,Μπαλτιμάς(77’ Λουκάνι),Ζούβελος(65’ Σπυριδάκης ,(87’ Ζεκίρι)) Μίτρε .

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ: Χατζαντωνάς, Χασάπης , Χριστοφής(70’ Εγκιάν),Αναστασίου Δ.,Πολλιάς,Πλατσίδας,Αναστασίου Γ. ,Σπύρου,Δακουτρός(70’ Κουσουράκης),Κουδουνάκος(81’ Ρουσίδης),Βαλσαμίδης