Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Με θετικό πρόσημο στάθηκαν οι Νέοι Δραπετσώνας, οι οποίοι ηττήθηκαν εντός έδρας απο τον πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΠ, Ολυμπιακό Περάματος με σκορ 2-0.

Οι γηπεδούχοι το παλέψαν όσο μπορούσαν απέναντι σε μια πολύ ποιοτική ομάδα και η εμφάνιση τους έδωσαν ελπίδες για την συνέχεια.

Στην πρώτη ουσιαστική φάση που δημιούργησαν οι ερυθρόλευκοι, ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ στο 31', ύστερα στο στημένη φάση, με τον Μπάρκα να στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

Στο δεύτερο οι Νέοι ανέβασαν ρυθμούς και προσπάθησαν να βγούν μπροστά, αλλά η ομάδα του Μ.Σκλάβου βρήκε ξανά τον τρόπο να σκοράρει σε αντεπίθεση με τον Ψυλλάκη να τελειώνει ουσιστικά το ματς στο 60ο λεπτό.

Με παίκτη λιγότερο τελείωσε το παιχνίδι η ομάδα της Δραπετσώνας, αφού αποβλήθηκε ο Γιώργου στο 70'.

Ο προπονητής των γηπεδούχων, Μανώλης Πράσινος, έμεινε ικανοποιημένος απο την απόδοση των παικτών του, και οτι αυτό ειναι προάγγελος για τα επόμενα ματς:

''Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το παιχνίδι.

Παίζαμε με μια απο τις καλύτερες ομάδες του ομίλου.

Οτι ευκαιρία πήγαν να μας δημιουργήσουν στο πρώτο μέρος ήταν με στημένα.

Στην επανάληψη, μπήκαμε πιο αποφασισμένοι, αλλά ο αντίπαλος ήξερε καλά πως να το εκμεταλλευτεί.

Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

Τα παιδιά ήταν συγκεντρωμένα και προσπάθησαν πολύ.