Με καλή εμφάνιση αλλά με άδεια χέρια γύρισαν οι Νέοι Δραπετσώνας απο την Αίγινα, όπου γνώρισαν την ήττα απο την τοπική ομάδα με 3-0, μετά απο τρείς συνεχόμενες νίκες στο Πρωτάθλημα της Β' Πειραιά.

Η ομάδα του Σαρωνικού ήταν απο την αρχή το φαβορί της αναμέτρησης (βρίσκεται στην 2η θέση του ομίλου), και το επιβεβαίωσε στο 23ο λεπτό με δράστη τον Πασχάλη.

Προς το τέλος του πρώτου 45λεπτου, η ομάδα της Δραπετσώνας, που στάθηκε πολύ καλά, κέρδισε πέναλτι, μετά απο χέρι του Γκαρή μέσα στην περιοχή.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ικονόμι, αλλά ο Μπακομήτρος του είπε όχι, χάνοντας μια τεράστια ευκαιρία να παγώσει το Δημοτικό στάδιο της Αίγινας.

Αυτό το χαμένο πέναλτι, λειτούργησε αρνητικά για τους ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πράσινου, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μπουν πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά του 2ου μέρους και να πάρουν προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Μιστάκου στο 50'.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε, στο 56' με τον Τρίμπο.

Ο κ.Πράσινος δήλωσε μετά την λήξη του παιχνιδιού:

''Μπορεί να χάσαμε, αλλά είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση των παιδιών.

Αντιμετωπίσαμε μια απο τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας και μάλιστα εκτός έδρας.

Μας αδικεί το σκορ βάση της εμφάνισης μας.

Πολλά κρίθηκαν στο χαμένο μας πέναλτι, που εκεί νομίζω έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της Αίγινας.

Ετσι είναι το ποδόσφαιρο, συνεχίζουμε με ψηλά το κεφάλι.