Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κείμενο

Εντυπωσιακό παιχνίδι με αγγλικό σκορ, διεξήχθη στο ΑΓΕΤ Χαραυγής, ανάμεσα σε Θησέα και Παντζιτζιφιακό, για την 14η αγωνιστική της Β' κατηγορίας.

Η λήξη βρήκε νικήτρια την ομάδα της Καρπάθου με 3-4, ολοκληρώνοντας πρώτα μια απο τις μεγαλύτερες ανατροπές της σεζόν.

Αυτό το λέμε, γιατί ο Θησέας πέρασε μπροστά στο σκορ, μόλις στο 4΄ με το πέναλτι του Μπάρντι, και ο ίδιος παίκτης οχτώ λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, μετέτρεψε το παιχνίδι μέχρι εκείνη την στιγμή σε δική του υπόθεση.

Οι φιλοξενούμενοι, μείωσαν στο 28' με το επίσης πέναλτι του Ανδρώνη, και στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου ο Κουρτεσιώτης έφερε το ματς στα ίσια.

Το παιχνίδι είχε εξαιρετικά γρήγορο ρυθμό, και έτσι ο Θησέας δεν άφησε τους Καρπάθιους να πανηγυρίσουν πολύ, αφού δυο λεπτά αργότερα πάλι ο Μπάρντι, ξανά έβαλε τους κυανόλευκους μπροστά στο σκορ, φτάνοντας σε ένα απίστευτο χατ-τρικ.

Η συνέχεια όμως ήταν ακόμα πιο εντυπωσιακή, αφού ο Ελευθεράκης με γκολ στο 56', ξανά έβαλε την μπίλια στο Χ, ισοφαρίζοντας για τον ''Παντζιτζι'', ολοκληρώνοντας ενα χορταστικό 10λεπτο.

Και εκεί που όλα έδειχναν οτι οι δυο ομάδες θα μοιραστούν απο εναν βαθμό, ο Φράγκος στο 87', ''λύτρωσε'' την ομάδα του, χαρίζοντας την μια μεγάλη νίκη.