Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, γένι, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Ισως την μεγαλύτερη ευκαιρία να αποσπαστεί απο τον χθεσινό της αντίπαλο για την υπόθεση των πλέι οφ ανόδου, έχασε ο Ηρακλής Νίκαιας, καθώς παραχώρησε ισοπαλία με το εντυπωσιακό 3-3 στους Φιλάθλους, για την 14η αγωνιστική της Β' κατηγορίας.

Ετσι η διαφορά παραμένει στο +4, υπέρ του γηραιού, αλλά για όλη την ομάδα αντιμετωπίζεται σαν ήττα, καθώς το 0-3 ημίχρονο υπέρ της ομάδας του Παναγιώτη Κυριακάκη, μετατράπηκε σε 3-3 τελικό σκορ.

Ο Αγουρσαλίδης έβαλε νωρίς τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ, στο 10'.

Ο Χατζηλιάς στο 25', διπλασίασε τα τέρματα για τους Νικαίωτες, με τον Αγουρσαλίδη να ''χτυπάει'' και πάλι στο 40' για το 0-3.

Και εκεί που όλα έδειχναν οτι η νίκη θα γύρει υπέρ του ''Ηρα'', οι Φίλαθλοι με εντυπωσιακή αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο μέρος, γύρισαν την όλη τους κατά κατάσταση.

Ο Σιντρέ, στο 62' μείωσε σε 1-3, με τον Μαθιουθάκη να φτάνει μια ανάσα απο την απόλυτη ανατροπή φέρνοντας την διαφορά στο γκολ.

Στο 75' ο Χαιδάκης, ολοκλήρωσε την ανατροπή αυτή, φέρνοντας παράλληλα προβληματισμό στους φιλοξενούμενους.

Ο τεχνικός της ομάδας της Νίκαιας, κ.Κυριακάκης, χαρακτήρισε απαράδεκτους τους ποδοσφαιριστές του, για την απόδοση τους στο δεύτερο 45λεπτο, ενώ τους είχε επισημάνει στην ανάπαυλα οτι τίποτα δεν είχε τελειώσει:

''Εϊμαστε επιεικώς απαράδεκτοι.

Κατεβήκαμε εντελώς ασόβαροι στο δεύτερο ημίχρονο.

Κάναμε πολλά λάθη, είναι κρίμα και αμαρτία.

Οτι χτίσαμε στο πρώτο ημίχρονο, διαλύθηκε έτσι απλά στο δεύτερο.

Χάσαμε τσάμπα βαθμούς.

Τους είχα πει στο ημίχρονο, οτι τίποτα δεν είχε τελείωσει και δυστυχώς επιβεβαιώθηκα.

Πρέπει να τραβήξουμε αυτιά, γιατί τέτοιες εμφανίσεις δεν μας ταιριάζουν''.