Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, υπαίθριες δραστηριότητες

Στην 10η θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας, και στα πλέι άουτ, παρέμεινε ο Πανιώνιος Κερατσινίου, μετά την ήττα του απο τον Φαληρικό στο ''Π.Νικολαίδης'' της Νικαίας, για την 13η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με γκολ απο τα αποδυτήρια, αφού προηγηθήκανε μόλις στο 2' με τον Λαζόπουλο.

Οι κυανέρυθροι έφεραν το ματς στα ίσια στο 44' με τον Λουκίδη, αλλά η ομάδα του Φαλήρου κατάφερε να ξαναπεράσει μπροστά στο σκορ με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα με το πέναλτι του Μελαμπιανάκη.

Το τελικό 3-1 δεν άργησε να έρθει, με τον Μιτσάνι στο 66' να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Ο προπονητής του Πανιωνίου, Γιώργος Τριανταφύλλου, μίλησε για την κακή αρχή που έκανε η ομάδα στα πρώτα λεπτά, δημιουργώντας κακή ψυχολογία για την προσπάθεια που πρέπει να κάνουν οι ποδοσφαιριστές του:

''Πληρώσαμε άλλη μια φορά την χαλαρότητα με την οποία ξεκινάμε τα παιχνίδια, αλλά και τα ημίχρονο γενικά.

Η ομάδα μας που φέτος προσπαθεί να δημιουργήσει χαρακτήρα, πρέπει σε κάθε ματς να κάνει μεγάλη προσπάθεια για να πάρει κάτι θετικό, σε αυτό αν προσθέσεις ότι κυνηγάμε το σκορ συνέχεια, καταλαβαίνουμε ότι η κατάσταση δυσκολεύει περισσότερο.

Έτσι έγινε και τώρα, ένα γκολ στην αρχή του κάθε ημιχρόνου μας έφερε σε αυτήν την δύσκολη θέση, παρότι πάλι, συνολικά ήμασταν καλοί.

Το τέλος του πρώτου γύρου μας βρίσκει χαμηλά κατά την άποψή μου.

Έχουμε έναν ακόμα γύρο για να δούμε αν μπορούμε να πάρουμε κάποια καλύτερα αποτελέσματα''.