Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Αγκαλιά με την άνοδο βρίσκεται το Αιγάλεω στον 7ο όμιλο της Γ' Εθνικής, καθώς εκμεταλεύτηκε ακόμη ενα στραβοπάτημα του Ηλυσιακού (1-1 με τον Πανθηραικό στου Ζωγράφου), επικρατώντας στο ''Σ.Μαυροθαλασσίτης'' των Αγίων Αναργύρων με σκορ 2-1.

Οι κυανόλευκοι είναι στο +10 απο τους κιτρινόμαυρους, και μόνο με αυτοκτονία μπορεί να χαθεί η πρωτιά.

Στα του αγώνα, ο Μπελέρης στο 22' βρήκε όμορφα τον Φαρινόλα στα δεξιά και αυτός με μια συρτή σέντρα άνοιξε το σκορ, μετά απο παρέμβαση του Μεταλληνού στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 55' ο Βέρμπης έχασε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, αλλά δέκα λεπτά μετά ο Παπαζαχαρίας με κεφαλιά, ''κλείδωσε'' το τρίποντο για την ομάδα του Θεόφιλου Καλύβα.

Οι Αγιοι Ανάργυροι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις με τον Κολλά, που επιχείρησε σουτ έξω απο την περιοχή αφήνοντας άγαλμα τον Γιώρα.