Αφησε βαθμούς ο Πειραικός στο γήπεδο του Μοσχάτου, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με αντίπαλο τον Αργοναύτη, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β' Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι ''φωνάζουν'' για την διαιτησία του κ.Ορφανού, που σφύριξε επανάληψη στο πέναλτι που κέρδισαν στο 72' και το εκτέλεσε ο Παφίλης.

Στην πρώτη προσπάθεια το έβαλε, και στην δεύτερη του απέκρουσε ο Ελαφρόπουλος.

Παράλληλα, ο διαιτητής ''κιτρίνισε'' τον Φριντζάλα που μπήκε μέσα πριν την εκτέλεση, και στην συνέχεια ο ίδιος πάικτης δέχτηκε και δεύτερη κίτρινη κάρτα με αποτέλεσμα να αποβληθεί για διαμαρτυρία.

Μόλις ο άσος των γηπεδούχων τον ρώτησε γιατί με απέβαλες του απάντησε έτσι γουστάρω, σύμφωνα και με ανακοίνωση του συλλόγου (καλέστηκε και αστυνομική δύναμη, διακόπτοντας το παιχνίδι για περίπου μισή ώρα).

Στο επόμενο λεπτό, έμεινε και ο Αργοναύτης με παίκτη λιγότερο με τον Κουρκούλη, ενώ έχασε και σπουδαία φάση στο 90' για να πάρει μια ανέλπιστη νίκη (είχε ακυρωθεί νωρίτερα γκολ του Παφίλη ως οφσάιντ, φάση που φωνάζουν οι γηπεδούχοι), αλλά το σουτ του Δημητρακαρέα σταμάτησε στο δοκάρι.

Ο προπονητής του Πειραικού, Θανάσης Πάυλοβιτς, είπε μετά το τέλος του αγώνα:

''Αν είσαι χαλαρός το πληρώνεις.

Στο πρώτο ημίχρονο χάσαμε αρκετές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο αγχωθήκαμε, χάσαμε και το πέναλτι, που για εμάς δεν έπρεπε να διαταχθεί επανάληψη, ανώ για όλα αυτά που ακολούθησαν, τα θεωρώ το λιγότερο υπερβολικά.

Κρατάω την προσπάθεια των παιδιών, αλλά πρέπει να βρούμε τρόπο να βάζουμε την μπάλα στα δίχτυα''.