Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα στέκονται

Mε το δεξί το 2019 μπήκε για το Αιγάλεω, το οποίο επικράτησε της Θύελλας Καμαρίου στο ''Σ.Μαυροθαλασσίτης'', για την πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Η διαφορά παραμένει στο +6 απο τον δεύτερο Ηλυσιακό που συνέτριψε με την σειρά του τον Απόλλων Ερέτριας στα Ιλίσια με 4-1.

Οι κυανόλευκοι του Θ.Καλύβα δεν χρειάστηκε να περιμένουν πολύ για να ανοίξουν το σκορ, αφού στο 13' ο Παπανικόλας γύρισε την μπάλα στον Βέρμπη, με τον τελευταίο να κάνει αυτό που ξέρει πολύ καλά δίνοντας το έναυσμα για την νίκη.

Το πρώτο 25λεπτο, οι γηπεδούχοι, ήταν καλύτεροι χάνοντας πολλές ευκαιρίες.

Η ομάδα της Σαντορίνης, φώναξε παρόν στο 30', όταν ο Γελαδάρης καρδιοχτύπησε το Σίτι στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι του Γιώρα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι δοκίμαζαν μακρινά σουτ, με τον Μάκο να είναι ο κύριος εκφραστής.

Αυτό είχε αποτέλεσμα, το Αιγάλεω να βρίσκει κενά πίσω στην άμυνα της Θύελλας, έχοντας δοκάρι σε διπλή προσπάθεια, με την μπάλα όμως να μην περνάει οριακά στα δίχτυα του Ανδριόλα.

Τελικά, όσα σύννεφα υπήρχαν για τον κίνδυνο ισοφάρισης, διαλύθηκαν στο 73' με πέναλτι του Γουνδουλάκη.

Ο τεχνικός της ομάδας, Θεόφιλος Καλύβας έμεινε κυρίως ευχαριστημένος με την απόδοση των παικτών του στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και οτι το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο, χωρίς να είναι ικανοποιημένος με όλο το 90λεπτο σαν απόδοση:

''Σήμερα ήταν μια επαγγελματική νίκη, θέλαμε τους 3 πόντους.

Ξέρουμε οτι κάθε ματς μετά απο διακοπές, κρύβουν παγίδες.

Νοιώσαμε την Θύελλα αφού κινδυνέψαμε σε κάποιες περιπτώσεις.

Εμείς με την σειρά μας, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο παράξαμε ευκαιρίες, και το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο.

Στο δεύτερο, δώσαμε χώρους στην Θύελλα, αλλά και πάλι μετά το 80' βγήκαμε μπροστά χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες, είχαμε δοκάρι.