Αποτέλεσμα εικόνας για αε νεαπολη κερατσινι

Διπλό σωτηρίας, αποδρώντας απο τα Κρίτσα του Λασιθίου, πέτυχε το Κερατσίνι, επικρατώντας σε παιχνίδι γκραν γκινιόλ της ΑΕ Νεάπολης, με 3-2, φτάνοντας στο +6 απο την επικίνδυνη ζώνη, του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής, ατενίζοντας με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον.

Οι ροσονέρι, βρέθηκαν να χάνουν πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, και κατόρθωσαν να γυρίσουν το παιχνίδι.

Ο Πασαλίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Β.Λαιβερά, στο πρώτο ημίχρονο,σε φάση που η μπάλα βρήκε πρώτα τα δυο δοκάρια του Σταυριανουδάκη πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι, γυρίσαν την κατάσταση μπαίνοντας αποφασιστικά.

Συγκεκριμένα, ο Ταβλαδωράκης, ισοφάρισε στο 57', και ο Ανυφαντάκης δέκα λεπτά αργότερα, έδωσε κεφάλι στο σκορ για την ομάδα της Κρήτης, νικώντας τον Κούμπουλα (πλην των γκολ ήταν σταθερός, χωρίς να προκαλέσει ανησυχία στους συμπαίκτες του).

Κανείς δεν φανταζόταν όμως την τελική κατάληξη της αναμέτρησης, αφού ο Ντούμπερετ στο 88' με κεφαλιά, κράτησε ζωντανούς τους φιλοξενούμενους.

Τελικά, ο Χαικάλης ήταν αυτός που έφερε τα πάνω κάτω, αφού στο επόμενο λεπτό με προβολή, χάρισε απίστευτη νίκη στην ομάδα του Κερατσινίου.

ΑΕΝ: Σταυριανουδάκης, Ανυφαντάκης, Ζανταλής (20' Τζιλάι), Χριστάκης, Ταβλαδωράκης, Κοκολάκης, Βολονάκης, Τσακάνι, Νοκάι, Περάκης, Πεταυράκης

Κερατσίνι: Κούμπουλα, Γιαταγανάκης, Μύρκος, Ντούμπερετ, Χαλκιάς, Βατής, Κυρτζιανλίδης, Διάκος, Κομνηνός, Πασαλίδης, Χαικάλης