Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο

Πάνω απο την ζώνη του υποβιβασμού για πρώτη φορά μέσα στην σεζόν ''σκαρφάλωσε'' η Προοδευτική στον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής, παίρνοντας τον ''τελικό'' απέναντι στον Ατσαλένιο στο ''κλουβί'' του Κορυδαλλού με σκορ 1-0, για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Το νικητήριο τέρμα πέτυχε ο Ντάλλας στο 5ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με την ομάδα της Κρήτης να μην απειλεί καθόλου τους βυσσινί σε όλο το 90λεπτο.

Ο τεχνικός της ομάδας του Κορυδαλλού, Μαργαρίτης Χατζηαλέξης, έδωσε συγχαρητήρια σε όλους και την νίκη αυτή την χαρακτήρισε σαν...εξάποντο:

''Τεράστια νίκη.

Θα την χαρακτήριζα εξάποντο.

Εφυγε ενα βάρος απο πάνω μας, αλλά φυσικά τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα.

Κάναμε καλό πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο, φυσιολογικά ''πέσαμε'', απο την κούραση και την πίεση που έχουν τα παιδιά.

Τους δίνω συγχαρητήρια, έχουμε ψυχολογία και η διοίκηση είναι δίπλα μας σε ότι χρειαστούμε.

Συνεχίζουμε με τον ίδιο ρυθμό, καθώς δίνουμε και άλλο ''τελικό'' στην Κρήτη με αντίπαλο τον ΣΥΝΚΑ''.