ΚΕΡΑΤΣΊΝΙ

Στο εντός έδρας ισόπαλο 0-0 έμεινε χθες το Κερατσίνι με αντίπαλο τον Γιούχτα, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής.

Σε ακόμη ένα ματς με ομάδα που βρίσκεται στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας το σύνολο του Βαγγέλη Λαϊβερά ήταν αρκετά ανταγωνιστικό, ενώ όπως τόνισε και ο ίδιος ο τεχνικός των "Ροσονέρι" όπως θα διαβάσετε παρακάτω, υπάρχει η πεποίθηση πως οι παίκτες που αποκτήθηκαν την τρέχουσα μετεγγραφική περίοδο θα βοηθήσουν ιδιαίτερα την ομάδα ώστε να πετύχει τους στόχους της.

Διαβάστε τις δηλώσεις του κ. Λαϊβερά όσον αφορά τη χθεσινή αναμέτρηση με τον Γιούχτα:

"Ξέραμε πως θα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι όμως στο α' ημίχρονο ήμασταν πάρα πολύ καλοί χάνοντας κλασικές ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να είμαστε και μπροστά στο σκορ, έχοντας και ένα ακυρωθέν τέρμα. Στο β' μέρος θα έλεγα πως έπεσε κάπως η απόδοση μας και κοιτάξαμε τουλάχιστον να πάρουμε το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα σε μια έμπειρη ομάδα, εφόσον δεν ερχόταν το γκολ για εμάς.

Από εκεί και πέρα διαπιστώσαμε από τον πρώτο κιόλας αγώνα πως οι παίκτες που αποκτήσαμε μπορούν να κάνουν τη διαφορά και θα φανούν απαραίτητοι, ώστε να εξασφαλίσουμε όσο νωρίτερα γίνεται την παραμονή και έπειτα να διεκδικήσουμε ό,τι καλύτερο προκύψει".