Στην πρώτη θέση του 5ου ομίλου της Α' φάσης του Πρωταθλήματος κ-18 τερμάτησε η ομάδα του Εθνικού, με δέκα μάλιστα περισσότερους βαθμούς απο την 2η Οδηγήτρια.

Οι κυανόλευκοι επικράτησαν εκτός έδρας στο ''Σ.Μελισσουργός'' του Ρέντη με 2-0 του ΑΟ Καραβά.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Πειραιώτες κατόρθωσαν να πετύχουν γρήγορα ενα όμορφο γκολ με ατομική προσπάθεια του Πετκόφ και απο εκείνο το λεπτό η ομάδα του Β.Ρέντζου ανέβαζε συνέχεια στροφές.

Η υπεροχή τους καρποφορήσε με ένα ακόμα πανέμορφο γκολ του Χρήστου Παλαντέσκου με σουτ έξω απο την περιοχή.

Ο τεχνικός των κυανόλευκων, Βαγγέλης Ρέντζος, δήλωσε μετά την λήξη του ματς:

''Tα παιδιά που κλήθηκαν να παίξουν στον αγώνα με τον Καραβά ανταποκρίθηκαν πλήρως στις ανάγκες του αγώνα και κατορθώσαμε να πάρουμε ακόμη μια νίκη απέναντι σε εναν αξιόμαχο αντίπαλο.

Παρά τις απουσίες που είχαμε λόγω τραυματισμών και σχολικών εκδρομών.

Ενα μεγάλο μπράβο στους παίκτες μου που τερμάτισαν πρώτοι και αήττητοι στην πρώτη φάση του Πρωταθλήματος.

Ξεπεράσαμε αρκετά εμπόδια και κυρίως της ομοιογένειας που έχουμε στην αρχή, μιας και η ομάδα έχει πολλά καινούργια πρόσωπα φέτος''.