Την ήττα ύστερα απο κακή εμφάνιση στο Ρέθυμνο απο την τοπική Επισκοπή στο ΔΑΚ Γάλλου, γνώρισε το Κερατσίνι με 3-1, για την 10η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι Κρητικοί μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να βρίσκονται αρκετά συχνά μπροστά απο την περιοχή του Κούμπουλα, δημιουργώντας προβλήματα.

Ο 18χρονος κίπερ, ήταν για άλλη μια φορά αυτός που προσπαθούσε να κρατήσει την ομάδα του όρθια, αφού στο 18' έδιωξε με γροθιές το φάουλ του Σουμπασάκη.

Αυτό που δεν κατάφερε να κάνει ο Σουμπασάκης, το έκανε ο Γεωργούλης στο 37΄ με εκτέλεση φάουλ, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη.

Πριν προλάβουν οι φιλοξενούμενοι να αντιδράσουν στο δεύτερο 45λεπτο, η Επισκοπή έφτασε στο 2-0 με σκόρερ τον Σωπάση στο 47'.

Στο 70', το Κερατσίνι κέρδισε πέναλτι, και ξαναμπήκε στο παιχνίδι με εκτέλεση του Κομνηνού, αλλά μόλις 2 λεπτά αργότερα ο Πήλιος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Επισκοπή: Nικηφόρος,Σερβιλάκης, Νάκας, Ρούσσης, Σέχου, Πήλιος, Σουμπασάκης (86' Καλογεράκης), Σαββίδης (68' Μανωλακάκης), Κατσικοκέρης, Γεωργούλης, Σωπάσης (60' Κεσίδης)

Κερατσίνι: Kούμπουλα, Γιαταγανάκης, Αγγελάκης, Μεγαλοικονόμου, Βάτζης, Γκούντζου (54΄Σιάνος), Κομνηνός, Ροκάκης (59' Σφυρογιαννάκης), Στρόγκας (54' Παναγιωτόπουλος), Μύρκος, Σιγάλας