Σαν σίφουνας πέρασε απο την Χαραυγή ο Πανιώνιος Κερατσινίου, παίρνοντας σημαντική βαθμολογική ανάσα, συντρίβοντας με 4-0 εκτός έδρας τον Αργοναύτη, βγαίνοντας εκτός πλέι άουτ, μετά απο οχτώ παιχνίδια του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας.

Ο Μάνδυλας στο 33', άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Κεκάκο στο 57ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα των κυανέρυθρων.

Ο Λουκιδης 79', έκανε το 0-3 με τον Μαστρόκαλο πέντε λεπτά αργότερα να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Ο τεχνικός των Κερατσινιωτών, Γ.Τριανταφύλλου δήλωσε μετά την λήξη:

''Ανάσα σημαντική αυτή η νίκη η οποία έδωσε αξία στην προηγούμενη.

Το αποτέλεσμα, δεν απoτυπώνει την δυσκολία του παιχνιδιού.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές μονομαχίες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, δυσκολευτήκαμε αρκετά.

Στο δεύτερο μισό, βρήκαμε χώρους και τους εκμεταλλευτήκαμε με τον καλύτερο τρόπο.

Οι παίκτες μου δουλεύουν καθημερινά σκληρά, έχουμε παιδιά 15-16 χρονών και φυσικά, έχουμε όλο τον χρόνο μπροστά μας.

Η συνέχεια είναι πολύ δύσκολη, μετά το παιχνίδι με την Οδηγήτρια, τα παιχνίδια είναι πάρα πολύ δύσκολα και πρέπει να ειμαστε έτοιμοι''.