Το ρόδι ''έσπασε'' μετά απο μακρά περίοδο αρνητικών αποτελεσμάτων, το ψυχωμένο Χατζηκυριάκειο, που επικράτησε με 2-0 της Δάφνης Ταμπουρίων.

Τα ''λιοντάρια'' είχαν να κερδίσουν απο τις 14/10 και την 2η αγωνιστική, επικρατώντας τότε του Πήγασου με 2-1.

Ο Νίνος στο 37' έβαλε μπροστά την ομάδα του Γιάννη Παπαιωάννου, και ο Αλιάγας στο 82' έλαβε τέλος στην υπόθεση νίκη, μετά απο εφτά συνεχόμενες ήττες.

Κατά την διάρκεια του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι έκαναν δυο αναγκαστικές αλλαγές στον Ζάππα λόγω τραβήγματος και στον Κούνα που ήταν άρρωστος.

Αναλυτικά τα όσα μας είπε ο κ.Παπαιωάννου:

''Ναι σίγουρα πολύ σημαντικό για την ψυχολογία μας.

Bρεθήκαμε μετά απο καιρό κάπως μαζεμένοι χωρίς πολλές απουσίες και παίζοντας πειθαρχημένα κυρίως στην άμυνα και πήραμε τη νίκη.

Είχαμε ευκαιρίες και για πιο μεγάλο σκορ με τον Αλιάγα στο Α μέρος και τους μικρούς Χαβέλα και Χανιώτη άλλα τέλος καλό όλα καλά.

Πήραμε μεγάλες βοήθειες απο τους νεαρούς μας σήμερα και παρότι είχαμε 2 αναγκαστικές αλλαγές στο ημίχρονο.