Την εξαιρετική τους φόρμα τον τελευταίο καιρό επιβεβαίωσαν οι Νέοι Δραπετσώνας, περνώντας ένα εύκολο απόγευμα επι του Αργοναύτη εκτός έδρας με σκορ 1-4 και απομακρύνθηκαν απο την ζώνη των πλέι άουτ, μετά απο δέκα αγωνιστικές στον 1ο όμιλο της Β' κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι του Μ.Πράσινου μπήκαν πολύ δυνατά και στο μόλις 10ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ικονόμι.

Στο 26΄ ο Μπεκιράι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο μισάωρο ο Μούτσα τέλειωσε την υπόθεση τρεις βαθμοί, επίσης είχε δοκάρι και με τον Χασάν στο 42ο λεπτό.

Ο ίδιος παίκτης πήρε την προσωπική του εκδίκηση και σκόραρε στο 51' για το 4-0, με τους κιτρινόμαυρους να μειώνουν σε 4-1 με τον Γονατά με εκτέλεση πέναλτι στο 66'.

Ο τεχνικός των Νέων, κ.Πράσινος, δήλωσε μετά το τέλος του ματς:

''Συνεχίστηκε η καλή απόδοση των παιδιών, και έχω ενα λόγο παραπάνω να είμαι ευχαριστημένος.

Γιατί αυτή την φορά παίρνουμε και το αποτέλεσμα σε σχέση με τις πρώτες αγωνιστικές.

Κάναμε πολύ καλό παιχνίδι απο την μεριά μας.

Μετά το 30' που κάναμε το 3-0, δόθηκαν σε παιδιά ευκαιρίες που δεν είχαν μέχρι τώρα πολλά παιχνίδια στα πόδια τους.