Ενα εξαιρετικό παιχνίδι διεξήχθη στο ''Σ.Μαυροθαλασσίτης'' για την 9η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής, όπου το Αιγάλεω με περίσσια ψυχικά αποθέματα, έκαμψε την αντίσταση του πολύ μαχητικού Αγ.Ιερόθεου με 3-2, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας, μια εβδομάδα πριν του πολύ μεγάλου παιχνιδιού (και απο ιστορικής άποψης) με τον Ηλυσιακό.

Οι Περιστεριώτες, αιφνιδίασαν πλήρως τους γηπεδούχους, όταν στο 10ο λεπτό ο Κράσι ''πάγωσε'' το γήπεδο, κάνοντας το 1-0.

Η απάντηση ήταν σχεδόν άμεση για την ομάδα του Θ.Καλύβα, φέρνοντας το ματς στα ίσια στο 22', όταν μετά απο εξαιρετική συνεργασία του Ψυχογιού με τον Βέρμπη, ο πρώτος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος, ο Μπελέρης για τους κυανόλευκους εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Γκουτσούλια, κάνοντας το 2-1, παίρνοντας παράλληλα και ψυχολογικό προβάδισμα.

Οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω, και συγκεκριμένα στο 66', ο Κράσι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 2-2.

Και εκεί που όλα έδειχναν οτι πάμε για θρίλερ, μέχρι το τέλος, το Αιγάλεω με τον έμπειρο Βέρμπη δυο λεπτά αργότερα ξαναπήρε το προβάδισμα με 3-2, σκορ όπου έμεινε μέχρι το τέλος.

Ο τεχνικός του ''Σίτι'', Θεόφιλος Καλύβας, τόνισε το καθαρό μυαλό που είχαν οι παίκτες του, μετά τα γκολ που δεχτήκανε, κρατώντας παράλληλα τους τρεις πολύτιμους βαθμούς:

''Μετά το γκολ που δεχτήκαμε αποσυντονιστήκαμε, προσπαθήσαμε να βρούμε τα πατήματα μας.

Πολύ καλή ομάδα ο Αγιος Ιερόθεος.

Απο κει και πέρα κινούμασταν καλύτερα στο γήπεδο, πιέζοντας ψηλά.

Κάναμε και 2 αναγκαστικές αλλαγές, αλλά ευτυχώς δεν επηρεαστήκαμε.

Τα παιδιά δείξανε καθαρό μυαλό, μετά το δυο γκολ που δεχτήκαμε, και αυτό ήταν πολύ κομβικό.