Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, χαμογελάει, στέκεται, γένι και κείμενο

Παιχνίδι για πολύ γερά νεύρα έγινε στο γήπεδο της Χαραυγής, όπου Νέοι Δραπετσώνας και Πανιώνιος Κερατσινίου έκαναν ενα εκπληκτικό παιχνίδι όπου βρήκε νικητές τους πρώτους με 3-2, για την 11η και τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Πειραιά.

Η ομάδα του Γιώργου Τριανταφύλλου, αιφνιδίασε την ομάδα της Δραπετσώνας με τον Παβαλόι να ανοίγει το σκορ στα πρώτα λεπτά.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ, αφού ο Μπεικιράι ισοφάρισε στο 10ο λεπτό.

Στο β' μέρος, οι κυανέρυθροι κατεβήκαν με διάθεση να φύγουν με ένα θετικό αποτέλεσμα, και έτσι ξαναπέρασαν μπροστά στο σκορ με τον Κεκάκο στο 80'.

Και εκεί που όλα έδειχναν, οτι ο Πανιώνιος θα φύγει με μια μεγάλη τύχη, ο MVP της αναμέτρησης Μπεκιράι με άλλα δυο δικά του γκολ στις καθυστερήσεις, έδωσε μια ανέλπιστη νίκη στην ομάδα του, αφήνοντας τους Κερατσινιώτες με την προσπάθεια.

Ο προπονητής του συλλόγου, Γιώργος Τριανταφύλλου, απέδωσε την ήττα της ομάδος του στην απειρία του ποδοσφαιριστών του, μένοντας ικανοποιημένος απο την όλη προσπάθεια και στα 90 λεπτά:

''Το παιχνίδι κύλησε εξαιρετικά και όπως θέλαμε, μέχρι τις καθυστερήσεις.

Εκεί ίσως μίλησε η απειρία μας και δεχτήκαμε 2 γκολ σε νεκρό χρόνο.

Αντιμετωπίσαμε το ματς σωστά, προηγηθήκαμε στο σκορ δύο φορές, αλλά δεν τα καταφέραμε στο τέλος.

Σταθήκαμε καλά και απέναντι στο σκληρό παιχνίδι που ανέχτηκε ο διαιτητής, ο οποίος μας έβαζε στην περιοχή μας με κάθε ευκαιρία.

Όπως και να έχει, θα μάθουμε από τα λάθη μας και στο τέλος θα είμαστε εκεί που μας αξίζει.