Στις νίκες με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε ο Ηρακλής Νικαίας.

Ο γηραιός επικράτησε εύκολα στο άτυπο ντέρμπι της Νίκαιας, επι της Σπίθας με σκορ 5-2, και ''στρογγυλοκάθησε'' στην πρώτη τετράδα της κατάταξης, μετά απο εννέα παιχνίδια στο 2ο όμιλο της Β' κατηγορίας Πειραιά.

Στο 13ο λεπτό ο Χατζηλιάς, έκανε το 1-0, με τον Δάππα δέκα λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Με την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου, ο Χατζηλιάς ''χτύπησε'' και πάλι φτάνοντας στο 3-0.

Ο Λαζόπουλος στο 66', άνοιξε την ψαλίδα του σκορ στα τέσσερα τέρματα, ενώ οι φιλοξενούμενοι βγάλαν μια μικρή αντίδραση στα επόμενα λεπτά.

Ο Τσάτι στο 74' και ο Δημητρίου στο 83', μείωσαν σε 4-2, με το τελικό σκορ να κλείνει στο 90', με δράστη πάλι τον Δάππα που έφτασε και αυτός στο δεύτερο του γκολ.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων, Παναγιώτης Κυριακάκης, θέλησε να προσγειώσει τους παίκτες του μετά απο την μεγάλη σε έκταση νίκη λέγοντας: