Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε ο πρώτος γύρος του 7ου ομίλου του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής για το Αιγάλεω.

Το ''Σίτι'' επικράτησε έστω και δύσκολα στο γήπεδο του, του μαχητικού Χαραυγιακού Ηλιούπολης με 1-0, βγαίνοντας ο απόλυτος κερδισμένος της 11ης αγωνιστικής, καθώς εκμεταλλεύτηκε την γκέλα του Ηλυσιακού στην Σαντορίνη με την Θύελλα, με αποτέλεσμα να ξανα αποσπαστεί απο την κορυφή στο +6 και να αναδειχθεί Πρωταθλητής Χειμώνα.

Οι κυανόλευκοι έκαναν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, έχοντας τον απόλυτο έλεγχο.

Ο Βέρμπης πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 22ο λεπτό, αλλά γενικά οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να μεγαλώσουν το σκορ με αποκορύφωμα το δοκάρι του Ψυχογιού.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Ηλιούπολης κέρδισε χώρους στο γήπεδο, αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα μπροστά απο την εστία του Γιώρα.

Ο προπονητής του ''Σίτι'' Θεόφιλος Καλύβας, δήλωσε:

''Τα παιδιά έκαναν το καλύτερο πρώτο ημίχρονο, όσο είμαι εγώ στην ομάδα.

Χάσαμε πάρα πολλές ευκαιρίες, και το σκορ θα μπορούσε να ήταν σίγουρα μεγαλύτερο.

Στο β', τους δώσαμε δικαιώματα, κέρδισαν χιλιόμετρα στο γήπεδο και μπορούσαμε να είχαμε κινδυνέψει σοβαρά.

Δεν πιάσαμε την απόδοση του πρώτου μέρους, και όταν δεν βάζεις το δεύτερο γκολ, μπορεί να έχεις προβλήματα.

Ο Χαραυγιακός δεν είχε να χάσει κάτι.

Είναι μια νεανική και σκληρή ομάδα.

Κρατάμε τους υπερπολύτιμους τρεις βαθμούς.

Είμαστε Πρωταθλητές Χειμώνα, αλλά δεν μένουμε εδώ, κάθε ματς είναι διαφορετικό με άλλες απαιτήσεις, και πρέπει να παραμείνουμε σοβαροί μέχρι τέλους''.