Στην τελευταία θέση του 2ου ομίλου της Α' κατηγορίας υποχώρησε η Ενωση Ρέντη, μετά την ήττα στο Πέραμα απο την τοπική και δεύτερη στην βαθμολογία ΑΕΠ με σκορ 2-1, για την 8η αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο, δεν υπήρχαν στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με 2-0, με τέρματα των Αντωνίου και Λαθούρη.

Στο δεύτερο 45λεπτο, η ομάδα του Ρέντη, ανέβασε ρυθμούς και με μπροστάρηδες τους Σαράκο και Καμαράδο (με τον πρώτο ειδικά να έχει πολλά τρεξίματα και ενέργειες), κατάφερε να ξαναδιεκδικήσει ενα θετικό αποτέλεσμα, μειώνοντας σε 2-1 με σκόρερ τον Μιρντίτα στο 64'.

Η ΕΑΑ, προσπάθησε για το κάτι παραπάνω στα εναπομείναντα λεπτά (η ΑΕΠ δεν έκανε κάτι το ιδιαίτερο), αλλά δεν τα κατάφερε, με το 2-1 να μένει μέχρι το τέλος.