ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-1 υπέστη η Κύπρος από τη Χαλκηδόνα το περασμένο Σάββατο, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο Κορυδαλλού για την 11η αγωνιστική της Α' Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κάππο, όμως στη συνέχεια έμειναν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Παγώνη και έτσι, με ποδοσφαιριστή λιγότερο για περισσότερο από ένα ημίχρονο, η πάντα υπολογίσιμη Χαλκηδόνα γύρισε το σκορ και πήρε τη νίκη.

Για την εξέλιξη του παιχνιδιού ο τεχνικός της Κύπρου, Μπάμπης Τοπίκογλου, δήλωσε:

"Θεωρώ πως ήμασταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και αυτό το φανερώνει και το σκορ μέχρι εκείνο το σημείο. Στη συνέχεια σταθήκαμε καλά ακόμη και με 10 αλλά θα έλεγα ταυτόχρονα και άτυχοι, καθώς η αποβολή μας επηρέασε αργότερα και έτσι ήρθε αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα για εμάς. Στα θετικά κρατάμε μόνο το καλό πρόσωπο που δείξαμε σαν γενική εικόνα στο ματς.

Από εκεί και πέρα να ευχηθώ και εγώ καλές γιορτές σε όλους. Να ζούμε σε ένα ακόμη καλύτερο ποδοσφαιρικό περιβάλλον με όμορφα ματς και χωρίς βία, όχι μόνο στο Πειραϊκό γίγνεσθαι αλλά και σε ολόκληρο το ελληνικό ποδόσφαιρο".