Στην κορυφή του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής συνεχίζει να παραμένει το Αιγάλεω, όπου πήρε μεγάλη νίκη επι της Κορίνθου στο γήπεδο των προσφυγικών με σκορ 3-1.

Με αυτό το αποτέλεσμα, το ''Σίτι'' παραμένει στο +5 απο τον δεύτερο Ηλυσιακό.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά, χωρίς να αφήσουν περιθώρια αμφισβήτησης στην ομάδα της Πελοποννήσου.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Φανούρης Γουνδουλάκης, έβαλε μπροστά την ομάδα του Θ.Καλύβα, ανοίγοντας τον δρόμο για το σημαντικό αυτό διπλό.

Στο 22' ο Βέρμπης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, διπλασίασε τα τέρματα των κυανόλευκων, ενώ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου ο Ραχίμ με εξαιρετικό σουτ έξω απο την περιοχή, έκανε το 3-0 αφήνοντας άγαλμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το μόνο που κατάφερε η Κόρινθος ήταν να μειώσει σε 3-1 με αυτογκολ του Μαναριώτη.

Ο προπονητής των νικητών, Θεόφιλος Καλύβας, δήλωσε χωρίς πολλά λόγια:

''Mπήκαμε όπως έπρεπε.

Τα παιδιά πετύχανε μια πολύ σημαντική νίκη σε μια δύσκολη έδρα.

Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο που ήρθε να μας δει, μας βοήθησε απο το πρώτο λεπτό με την φωνή του, και με αυτούς στο πλευρό μας δεν φοβόμαστε τίποτα.