ΠΕΙΡΑΙΑ
Δύσκολες αποστολές εκτός έδρας θα έχουν απόψε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League. 

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα έχει το δυσκολότερο έργο, καθώς θα παίξει στο Λονδίνο κόντρα στην Τσέλσι, ενώ ο Ολυμπιακός θα παίξει στην Ισπανία κόντρα στην Μπέτις. 

Από εκεί και πέρα το πρόγραμμα της αγωνιστικής περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης με τη Μαρσέιγ και της Σταντάρ Λιέγης με τη Σεβίλη. Συνοπτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων:

ΠΕΜΠΤΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Λεβερκούζεν - Λουντογκόρετς

Ζυρίχη - ΑΕΚ Λάρνακας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

             Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Λεβερκούζεν   4   3-0-1   10-7   9

Ζυρίχη        4   3-0-1    5-3   9

Λουντογκόρετς 4   0-2-2    3-5   2

ΑΕΚ Λάρνακας  4   0-2-2    3-6   2

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρόζενμποργκ - Σέλτικ

Σάλτσμπουργκ - Λειψία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Σάλτσμπουργκ 4   4-0-0   14-5  12

Λειψία       4   2-0-2    8-6   6

Σέλτικ       4   2-0-2    4-6   6

Ρόζενμποργκ  4   0-0-4    3-12  0

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπορντό - Σλάβια Πράγας

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Κοπεγχάγη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Ζενίτ        4   2-2-0    5-3   8

Σλάβια Πρ.   4   2-1-1    2-1   7

Κοπεγχάγη    4   1-2-1    3-3   5

Μπορντό      4   0-1-3    3-6   1

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Φενέρμπαχτσε - Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Αντερλεχτ - Σπάρτακ Τρνάβα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

              Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Ντιναμό Ζ.     4   4-0-0   11-3  12

Φενέρμπαχτσε   4   2-1-1    7-6   7

Σπάρτακ Τρνάβα 4   1-0-3    3-7   3

Άντερλεχτ      4   0-1-3    2-7   1

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Βόρσκλα - Άρσεναλ

Καραμπάχ - Σπόρτινγκ Λισαβόνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Άρσεναλ      4   3-1-0    8-2  10

Σπόρτινγκ Λ. 4   2-1-1    4-2   7

Βόρσκλα      4   1-0-3    4-7   3

Καραμπάχ     4   1-0-3    1-6   3

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπέτις - Ολυμπιακός

Μίλαν - Ντουντελάνζ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Μπέτις       4   2-2-0    6-2   8

Μίλαν        4   2-2-1    6-4   7

Ολυμπιακός   4   2-1-1    8-4   7

Ντουντελάνζ  4   0-0-4    1-11  0
      
7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρέιντζερς - Βιγιαρεάλ

Σπαρτάκ Μόσχας - Ραπίντ Βιένης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Βιγιαρεάλ    4   1-3-0   10-5   6

Σπαρτάκ Μ.   4   1-2-1    7-8   5

Ρέιντζερς    4   1-2-1    8-7   5

Ραπίντ Β.    4   1-1-2    3-8   4

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Λεμεσού - Λάτσιο

Αϊντραχτ Φρανκφούρτης - Μαρσέιγ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Αϊντραχτ Φρ. 4   4-0-0   11-4  12

Λάτσιο       4   3-0-1    8-7   9

Μαρσέιγ      4   0-1-3    5-9   1

Απόλλων Λεμ. 4   0-1-3    5-10  1

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Μάλμε - Γκενκ

Σάρπσμποργκ - Μπεσίκτας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Γκενκ       4    2-1-1    8-6   7   
   
Μάλμε       4    1-2-1    4-4   5

Σάρπσμποργκ 4    1-2-1    6-6   5

Μπεσίκτας   4    1-1-2    6-8   4

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Σταντάρ Λιέγης - Σεβίλη

Κράσνονταρ - Ακχισάρ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Σεβίλη      4    3-0-1   15-5   9

Κράσνονταρ  4    3-0-1    6-4   9

Σταντάρ Λ.  4    2-0-2    6-9   6

Ακχισάρ     4    0-0-4    3-12  0

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Γιάμπλονετς - Ρεν

Αστάνα - Ντιναμό Κιέβου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Ντιναμό Κ.  4    2-2-0    9-6   8

Αστάνα      4    2-2-0    7-4   8

Ρεν         4    1-0-3    4-8   3

Γιάμπλονετς 4    0-2-2    4-6   2

12ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Βίντι

Τσέλσι - ΠΑΟΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

Τσέλσι      4    4-0-0    6-1  12

Βίντι       4    1-0-2    3-3   6

ΠΑΟΚ        4    1-0-3    4-5   3

ΜΠΑΤΕ       4    1-0-3    3-7   3

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

BOUKIS


 
Top