Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, χαμογελάει, στέκεται, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Σαν ''χείμαρρος'' πέρασε απο το Μοσχάτο ο ΑΣ Ποντίων παρασύροντας την τοπική Θύελλα, με το εντυπωσιακό 1-6, πετυχαίνοντας την 2η νίκη του σε έξι αγώνες, παίρνοντας παράλληλα μεγάλη βαθμολογική ανάσα στην βαθμολογία.

Απο το 25ο μέχρι το 45ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν ουσιαστική εμφάνιση πετυχαίνοντας 3 γκολ με τους Μουσάι (που βγήκε τραυματίας), Λουγκάνι και Γεωργίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε τυπική διαδικασία, με την ομάδα του Γ.Ματθαίου, να πετυχαίνει άλλα τρία, με τους Λουγκάνι και Γεωργίου να συμπληρώνουν τα τέρματα τους, και με τον Νέστορα.

Ο έμπειρος τεχνικός ''έτρεξε'' αμέσως να προσγειώσει τους παίκτες του μετά απο αυτό το εκκωφαντικό σκορ, και να τονίσει οτι απο θέμα εμφάνισης δεν άλλαξε σε κάτι σε σχέση με το προηγούμενο ματς:

''Το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα είμασταν καλύτεροι.

Δεν θα πω εγω οτι κάναμε διαστημική εμφάνιση.