Παιχνίδι ροντέο έγινε στο γήπεδο του Μοσχάτου, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ' Πειραιά, με τον διαιτητή Δρεμσίζη να είναι αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα.

Συγκεκριμένα, το Χατζηκυριάκειο (το οποίο φωνάζει και πάλι για την διαιτησία) ηττήθηκε εντός έδρας απο τον ΑΣ Κωφών με 4-2, με τα λιοντάρια να παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι, πατούσαν καλύτερα στο ματς, και με την λήξη του πρώτου μέρους είχαν ήδη αέρα δυο τερμάτων, με σκόρερ τους Χάιδο στο 27' και Αλιάι στο 45'.

Στο δεύτερο τα ''λιοντάρια'' μπήκαν ψυχωμένα και μέσα σε πέντε λεπτά πετύχαν την ανατροπή φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια με τους Χαβελά στο 47' και Γεωργίου στο 52'

Το τελευταίο δεκάλεπτο, όμως άνηκε ολοκληρωτικά στην ομάδα των ΑΣΚ, αφού ο Χάιδος με το 2ο προσωπικό του γκολ, ξαναέδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 84', και ο Πολυζογώπουλος στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Γ.Παπαιωάννου τέλειωσε το ματς με εννιά παίκτες, καθώς αποβλήθηκαν οι Μπάλιας(83’ δεύτερη κίτρινη) και Ρακιτζής(87’ εξύβριση), με τον ίδιο να δηλώνει:

''Τόσα χρόνια στα γήπεδα έχω μάθει να μετράω τα λόγια μου.

Ο διαιτητής στο φύλλο αγώνα έγραψε οτι τους είπα άσχετους, εγώ είπα στους επόπτες οτι με αυτά εγκλήματα που έγιναν εις βάρος μας οτι  ''ή στημένοι είστε ή άσχετοι διαλέξτε'' και διάλεξαν το δεύτερο.

Η ένωση Πειραιά οφείλει να σεβαστεί και τις ομάδες και το ίδιο το ποδόσφαιρο και να μην ξαναορίσει αυτούς τους βοηθούς που ούτε το όνομα τους δεν ξέρω σε παιχνίδια των αντρικών Πρωταθλημάτων''.