Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, υπαίθριες δραστηριότητες και κείμενο

Βαρυά ήττα γνώρισε στο Ρέθυμνο, ο Ατρόμητος Πειραιά που υποτάχθηκε στην ανώτερη Επισκοπή, με σκορ 4-0 στο γήπεδο ''Π.Βαρδινογιάννης''.

Οι γηπεδούχοι είχαν πιο πολύ όρεξη στον αγωνιστικό χώρο και στο 26' ο Μποτωνάκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0.

Στο 42', ο Κούρτι με δεύτερη προσπάθεια, διπλασίασε τα τέρματα των Κρητικών, παίρνοντας σοβαρό προβάδισμα δυο τερμάτων.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63', ο Κατσικοκέρης άνοιξε την ψαλίδα του σκορ, με σουτ μέσα απο την περιοχή, ύστερα απο πάσα του Σερβιλάκη.

Το τελικό 4-0, έγινε δυο λεπτά αργότερα, όταν ο Κροάτης Γιόρνταν βρήκε με όμορφη μπαλιά, και πάλι τον Κατσικοκέρη, με τον έμπειρο φορ να τελειώνει το σκορ με δύσκολο πλασέ.

Ο τεχνικός της ομάδας των Καμινίων, Θεόφιλος Καλύβας δεν θέλησε να πει πολλά, λέγοντας μόνο:

''Αντιμετωπίσαμε μια ομάδα που ήξερε τι ήθελε μέσα στο γήπεδο.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν μπήκαμε όπως θα έπρεπε.

Στο δεύετερο, αναγκαστήκαμε να αλλάξουμε σχεδιασμό, με την Επισκοπή να βρίσκει χώρους, και με αντεπιθέσεις να κάνει πιο εύκολο το έργο της.