Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιραστήκαν εχθές στο γήπεδο του Μοσχάτου, Πειραικός και Ολυμπιακός Περάματος (1-1), για την 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας Πειραιά.

Ο πολύμπειρος, Λάμπρος Χανιώτης ήταν αυτός που έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο 29ο λεπτό.

Ο Πειραικός, πίεσε στο 2ο μέρος για την ισοφάριση, και τελικά τα κατάφερε στο 64', με δράστη τον Μούχο, κρατώντας τελικά το αήττητο της ομάδας του για πέντε αγώνες.

Με παίκτη λιγότερο ολοκλήρωσε το 90λεπτο, η ομάδα του Θ.Πάβλοβιτς, αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Θεοχαράκης.

Ο κ.Πάβλοβιτς μας δήλωσε μετά το τέλος του ματς:

''Ηταν απο την αρχή ένα ντέρμπι.

Θα κρινόταν ούτως η άλλως στις λεπτομέρειες.

Μπήκαμε δυνατά, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα, βρεθήκαμε πίσω στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, πιέσαμε και κερδίσαμε χώρους στο γήπεδο, για να ισοφαρίσουμε.

Μετά το 1-1, χάσαμε κάποιες ευκαιρίες, όπως και ο Ολυμπιακός για να πάρει την νίκη.

Οποιος έβαζε το δεύτερο γκολ, θα κέρδιζε.