Προσπάθησε το Κερατσίνι, αλλά παραδόθηκε στην ανωτερότητα του Εθνικού, στο ''Π.Σαλπέας'', με τους Πειραιώτες να παίρνουν σημαντικό διπλό με την σειρά τους με σκορ 2-0, για την 6η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Λουκά Καραδήμου, ευτήχησε να ανοίξει το σκορ στο 17ο λεπτό με σκόρερ τον Ρομάνο που εκμετταλεύτηκε την αδράνεια των αμυντικών των γηπεδούχων στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, ενώ έχασε άλλη μια σημαντική φάση στο 36'σε κεφαλιά του Μπλάνκο, αλλά ο Κούμπουλα είπε οχι, διώχνοντας στην αριστερή του γωνία.

Οι ροσονέρι, έχασαν και αυτοί σπουδαίες ευκαιρίες στα επόμενα λεπτά με σουτ του Σιγάλα απο γωνία, χάνοντας επίσης ανεπανάληπτη ευκαιρία σε τετ-α-τετ του Στρίγγα, με τον Βουτσινά να φωνάζει παρών.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 72', μετά απο κεφαλιά του Παυλάκη, μετά απο ασίστ του Κορνέζου.