Παιχνίδι που ολοκληρώθηκε με πολλές ''φωνές'' εναντίον της διαιτησίας του κ.Μαρινάκη, έγινε στο ''Μελισσουργός'' του Ρέντη, όπου ο Θησέας ηττήθηκε απο την τοπική Νίκη με σκορ 2-0, για την 6η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΠ.

Τα γκολ της Νίκης πετύχανε στο δεύτερο ημίχρονο, σε άθλιο αγωνιστικό χώρο, οι Τσιρογιάννης και Ντέγιαν.

Ο τεχνικός του Θησέα Νίκος Γαντζάκης, εξέφρασε τα παράπονα του για την διαιτησία και όχι μόνο στις παρακάτω δηλώσεις:

''Ένα παιχνίδι δύναμης στο πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις όπου είχε τη κυκλοφορία η Νίκη.

Στο δεύτερο σε έναν άθλιο αγωνιστικό χώρο, πατήσαμε καλύτερα χάσαμε τριπλή ευκαιρία που σώσανε τη μπάλα στη γραμμή δύο φορές πάνω αμέσως, μετά είχαμε δοκάρι με το Κτενά και πέντε λεπτά ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια σε ανατροπή του Κτενά, όσο για το πρώτο γκολ προέρχεται από φάουλ που έγινε μέσα στη περιοχή πάνω στο Kουτσονικόλα.

Συγχαρητήρια στους παίχτες μου για τη προσπάθεια που κατέβαλαν σε ένα γήπεδο που μόνο ποδόσφαιρο δεν μπορούσε να παιχτεί.

Είχαμε ατυχία αλλά κυρίως διαιτητικά λάθη μας στέρησαν να φύγουμε με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Επιτέλους θα πρέπει κάποιοι να καταλάβουν ότι πρωταγωνιστές είναι οι ποδοσφαιριστές και να σέβονται τον ιδρώτα τους κ όχι να παίζουν παιχνίδια στις πλάτες τους.

Συνεχίζουμε με περισσότερο πάθος κ θέληση.

Όλη η οικογένεια του Θησέα  εκφράζει τη συμπαράσταση τις στο παίχτη Σιμάκο Νίκο που τραυματίστηκε''.